Duhy.cz, úspěšná nezisková sociální síť, jejímž cílem je pomáhat budovat LGBT+ komunitu a propojovat lidi, přichází do České republiky.

Pojď na Duhy! Zaregistruj se na největší LGBT+ sociální síti v Česku!
Více informácí →

Duhy.cz byli založeny v loňském roce jako neziskový slovenský online projekt zaměřený na podporu LGBT+ lidí. Po necelém roce si platformu oblíbily tisíce Slováků, kteří si na ní vyměnili více než půl milionu zpráv. Nyní se rozšiřuje i o Českou republiku. Duhy.cz není seznamka ani komerční projekt, jejich hlavním cílem je pomáhat spojovat lidi, budovat komunitu a vytvářet bezpečné online prostředí i pro neoutnuté členy duhové komunity.

www.duhy.cz

Tuto sociální síť na Slovensku používá více než 7 000 lidí, kteří si vyměnili přes půl milionu zpráv, vytvořili více než 12 000 příspěvků a téměř 25 000 komentářů. To vše za méně než rok. Duhy.cz patří do portfolia oceňovaného občanského sdružení Mladí, jehož iniciativy sleduje více než 150 000 lidí.

Za projektem stojí dva mladí Slováci, kteří mají na svém kontě několik prestižních ocenění a úspěšných projektů. Marek Mach, zakladatel iniciativy Mladí proti fašismu, která je oceněna prestižní mezinárodní cenou SozialMarie, držitel dvou Novinářských cen a místa v žebříčku Forbes 30 pod 30 a Ondrej Vrábel, autor úspěšných online her pro děti s mentálním postižením Pinf Hry, držitel Křišťálového křídla za filantropii a nominant žebříčku Forbes 30 pod 30.

„Duhy.cz je prostředí, kde mají queer lidé možnost poznat ty, kteří jsou, nebo byli ve stejné situaci jako oni. Ti, kteří se zatím bojí veřejně sdělit svou orientaci ze strachu z diskriminace. To vše v maximální anonymitě a bezpečí.“

Marek Mach, spoluzakladatel portálu Duhy

„Lidé nám posílají příběhy o tom, jak si na Duhách našli přátele, někteří dokonce i partnery. Nebo si přečetli příspěvek o tom, jak někdo zvládl comingout, a to je motivovalo k tomu, aby se se svou orientací svěřili svým rodičům a přátelům.“

Ondrej Vrábel, spoluzakladatel portálu Duhy
Podpořte magazín nákupem v Duhovém shopu

Přidej se do našeho týmu!
Baví tě psát a chceš mít svůj článek u nás na magazínu? Ozvi se nám!
Napiš na info@duhy.cz →